Couldn't load pickup availability
Share
Specifications
Capacity: 3 People
Material: West African Mahogany
Heating Plates: 12 Carbon Crystal Far-Infrared Heating Plates
EMF Level: Average 0.5 mG
Temperature Range: 68°F to 140°F
Warm-Up Time: Approximately 20 Minutes
Operating Environment: -10°F to 149°F
Infrared Beads: 165 Medium Infrared Beads
Dimensions: 81.1" L x 44.9" W x 83.4" H